Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

WIELKI PIĄTEK – 29.03.2024r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Wielki Piątek – dzień męki i śmierci naszego Pana Jezusa. Jako Kościół Jezusa, trwamy dzisiaj w modlitwie i rozmyślaniu nad męką naszego Zbawiciela. Po Liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00.
  2. Ofiary które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  3. Wspólnota Żywego Różańca Rodziców Modlących się za Swoje Dzieci organizuje całonocne czuwanie przy grobie Pana Jezusa. Na godzinne czuwanie można jeszcze zapisywać się w zakrystii.
  4. Pamiętajmy, że dziś obowiązuje nas post ścisły i powinien on trwać do zakończenia Liturgii Wigilii Paschalnej.
  5. Jutro, w Wielką Sobotę, trwamy przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa. W modlitwie, poście, wyciszeniu i skupieniu oczekujemy na Jego zmartwychwstanie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.30. Od godz. 9.00 święcenie pokarmów na nasze stoły wielkanocne. Szczegółowy program święcenia znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O godz. 18.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. W Liturgii Wigilii Paschalnej wszyscy uczestniczymy ze świecami chrzcielnymi. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content