Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

WIELKA SOBOTA – 30.03.2024r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Wigilię Paschalną. Zgodnie ze starożytną tradycją, ta noc jest czuwaniem na cześć Pana. Upamiętnia ona świętą noc zmartwychwstania Zbawiciela.
 2. Jutro procesja Rezurekcyjna o 6.00 i po procesji uroczysta Msza Św. Później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej jutro nie będzie.
 3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana jutro po Mszy Św. o godz. 12.30. Do wspólnej modlitwy Wszystkich serdecznie zapraszam.
 4. Wczoraj, w Wielki Piątek, ofiary, które składaliśmy przy adoracji krzyża, przeznaczone były na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zebraliśmy 1.266,7 zł. Wszystkim za pomoc w utrzymaniu Grobu Pańskiego serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 5. Jutrzejszy poniedziałek to II Dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
 6. Ofiary które w poniedziałek złożymy na tacę, przeznaczone są na KUL. Wszystkim za życzliwe wsparcie tej katolickiej uczelni serdecznie dziękuję.
 7. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Po Nowennie do Miłosierdzia Bożego, możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, post nas nie obowiązuje.
 9. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 14.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego a jednocześnie jest to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja eucharystyczna. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do udziału w nabożeństwie i procesji wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 11. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.
 12. Moi Drodzy! Bardzo serdecznie chciałbym podziękować Wszystkim, których praca i wysiłek przyczyniły się do tego, że w naszym kościele mogliśmy i możemy świętować w tak wyjątkowy sposób najważniejsze nasze chrześcijańskie święta. Z całego serca dziękuję P. Żanecie, Weronice i P. Wiesławowi za przygotowanie dekoracji i wystroju naszego kościoła. Dziękuję Wszystkim osobom, które w tych pracach pomagały. Bardzo serdecznie dziękuję P. Julii za muzyczną oprawę Triduum Paschalnego, naszemu chórowi parafialnemu za śpiew. Dziękuję bardzo Wszystkim, którzy w tym przedświątecznym rozgardiaszu, znaleźli czas na adorację. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Wspólnoty Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci, za inicjatywę całodobowej adoracji i wszystkim, którzy w tę adorację się włączyli. Bardzo serdecznie dziękuję ministrantom za ich obecność i posługę przy ołtarzu, P. Sylwkowi za przygotowanie liturgiczne ministrantów. Z całego serca dziękuję strażakom za Waszą służbę przy Grobie Pańskim i całoroczna służbę przy procesjach. Dziękuję bardzo serdecznie za odnowienie poduszki i feretronu do procesji. Wszystkim Wam kochani za tak liczną obecność, wspólną modlitwę w te Święte Dni z całego serca dziękuję. Szczególne słowa wdzięczności kieruję także do ks. Cezarego za Jego posługę w konfesjonale i pomoc w przygotowaniu liturgicznym Triduum Paschalnego. Bóg Ci zapłać!
 13. Przeżywamy najważniejsze nasze katolickie święta. Wszystkim Wam Kochani, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan Wam błogosławi, darzy pokojem i radością. Pan Zmartwychwstał! To jest prawdziwa radość i szczęście każdego z nas. Wszystkiego dobrego!
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content