Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024r.

 1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj radość ze Zmartwychwstania Pańskiego. Radujemy się i doświadczamy pustego Grobu Jezusa. Dziś Msze Św. jeszcze o godz. 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie.
 2. Jutrzejszy poniedziałek to II Dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
 3. Ofiary które jutro złożymy na tacę, przeznaczone są na KUL. Wszystkim za życzliwe wsparcie tej katolickiej uczelni serdecznie dziękuję.
 4. We wtorek przypada 19 r. odejścia Św. Jana Pawła II do Domu Ojca. W tym roku, tego dnia rozpoczynamy IV Tydzień Modlitw o Poszanowanie Życia. Przez ten tydzień, wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Po Nowennie do Miłosierdzia Bożego, możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, post nas nie obowiązuje.
 7. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 14.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego a jednocześnie jest to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja eucharystyczna. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do udziału w nabożeństwie i procesji wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 9. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.
 10. Moi Drodzy! Bardzo serdecznie chciałbym podziękować Wszystkim, których praca i wysiłek przyczyniły się do tego, że w naszym kościele mogliśmy i możemy świętować w tak wyjątkowy sposób najważniejsze nasze chrześcijańskie święta. Z całego serca dziękuję P. Żanecie, Weronice i P. Wiesławowi za przygotowanie dekoracji i wystroju naszego kościoła. Dziękuję Wszystkim osobom, które w tych pracach pomagały. Bardzo serdecznie dziękuję P. Julii za muzyczną oprawę Triduum Paschalnego, naszemu chórowi parafialnemu za śpiew. Dziękuję bardzo Wszystkim, którzy w tym przedświątecznym rozgardiaszu, znaleźli czas na adorację. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Wspólnoty Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci, za inicjatywę całodobowej adoracji i wszystkim, którzy w tę adorację się włączyli. Bardzo serdecznie dziękuję ministrantom za ich obecność i posługę przy ołtarzu, P. Sylwkowi za przygotowanie liturgiczne ministrantów. Z całego serca dziękuję strażakom za Waszą służbę przy Grobie Pańskim i całoroczna służbę przy procesjach. Dziękuję bardzo serdecznie za odnowienie poduszki i feretronu do procesji. Wszystkim Wam kochani za tak liczną obecność, wspólną modlitwę w te Święte Dni z całego serca dziękuję. Szczególne słowa wdzięczności kieruję także do ks. Cezarego za Jego posługę w konfesjonale i pomoc w przygotowaniu liturgicznym Triduum Paschalnego. Bóg Ci zapłać!
 11. W niedzielę 14 kwietnia w Warszawie odbędzie się ogólnopolski Marsz Życia. Rozpocznie się on w naszej katedrze uroczystą Mszą Św. o godz. 11.00. O godz. 12.30 z Placu Zamkowego wyruszy Marsz na Plac Trzech Krzyży. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.
 12. Przeżywamy najważniejsze nasze katolickie święta. Wszystkim Wam Kochani, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan Wam błogosławi, darzy pokojem i radością. Pan Zmartwychwstał! To jest prawdziwa radość i szczęście każdego z nas. Wszystkiego dobrego!
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content