Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego a jednocześnie jest to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja eucharystyczna. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do udziału w nabożeństwie i procesji wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  4. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.
  5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia.
  6. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży z kl. II i III szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców. Młodzież oraz rodziców proszę o obecność.
  7. Dzisiejsza niedziela to bardzo ważny dzień w naszej Ojczyźnie i ważny dzień dla każdego z nas. To dzień wyborów do Rady Gminy, Rady Powiatu i Sejmiku. To dzień troski o „naszą małą Ojczyznę”. Zadbajmy Kochani o to, by dzisiaj, przy urnie wyborczej nikogo z nas nie zabrakło. Byśmy wybrali tych, którzy o tę „małą naszą Ojczyznę” i o nas, będą się troszczyć całym sercem.
  8. Jutro, w poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku 25 marca. Msze Św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. O godz. 12.00 uroczyście rozpoczniemy Godzinę Łaski. Wszystkich do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  9. W piątek 12 kwietnia, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, młodzież naszej parafii przeżywać będzie uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Uroczystości przewodniczył będzie Ks. Bp Jacek Grzybowski.
  10. W przyszłą niedzielę, z Placu Zamkowego, wyruszy Narodowy Marsz Życia. W naszej Diecezji, rozpocznie się on Mszą Św. w Bazylice Katedralnej Św. Floriana o godz. 11.00. Po Mszy Św. o godz. 12.30 Marsz wyruszy z Placu Zamkowego na Plac Trzech Krzyży. Zdajemy sobie sprawę, że waży się duchowa i społeczna przyszłość naszej Ojczyzny. Nie możemy i nie wolno stać nam z boku z opuszczonymi rękami. Niech ten Marsz pokaże całemu naszemu społeczeństwu Polskę, która chce żyć! Polskę, która chce mieć przyszłość. Zachęcam i zapraszam, kto może niechaj weźmie udział w tym Marszu!
  11. Przyszła niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie, Wszystkim serdecznie dziękuję.
  12. Bardzo serdecznie proszę młodzież planującą zawarcie małżeństwa w przyszłym roku o zgłaszanie już terminu ślubu. Również osoby planujące zarezerwowanie terminu Mszy Św. gregoriańskiej, proszę o zgłaszanie się już do zakrystii.
  13. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można już zapisywać się w zakrystii.
  14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.