Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego a jednocześnie jest to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja eucharystyczna. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do udziału w nabożeństwie i procesji wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  4. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.
  5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia.
  6. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży z kl. II i III szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców. Młodzież oraz rodziców proszę o obecność.
  7. Dzisiejsza niedziela to bardzo ważny dzień w naszej Ojczyźnie i ważny dzień dla każdego z nas. To dzień wyborów do Rady Gminy, Rady Powiatu i Sejmiku. To dzień troski o „naszą małą Ojczyznę”. Zadbajmy Kochani o to, by dzisiaj, przy urnie wyborczej nikogo z nas nie zabrakło. Byśmy wybrali tych, którzy o tę „małą naszą Ojczyznę” i o nas, będą się troszczyć całym sercem.
  8. Jutro, w poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku 25 marca. Msze Św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. O godz. 12.00 uroczyście rozpoczniemy Godzinę Łaski. Wszystkich do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  9. W piątek 12 kwietnia, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, młodzież naszej parafii przeżywać będzie uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Uroczystości przewodniczył będzie Ks. Bp Jacek Grzybowski.
  10. W przyszłą niedzielę, z Placu Zamkowego, wyruszy Narodowy Marsz Życia. W naszej Diecezji, rozpocznie się on Mszą Św. w Bazylice Katedralnej Św. Floriana o godz. 11.00. Po Mszy Św. o godz. 12.30 Marsz wyruszy z Placu Zamkowego na Plac Trzech Krzyży. Zdajemy sobie sprawę, że waży się duchowa i społeczna przyszłość naszej Ojczyzny. Nie możemy i nie wolno stać nam z boku z opuszczonymi rękami. Niech ten Marsz pokaże całemu naszemu społeczeństwu Polskę, która chce żyć! Polskę, która chce mieć przyszłość. Zachęcam i zapraszam, kto może niechaj weźmie udział w tym Marszu!
  11. Przyszła niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie, Wszystkim serdecznie dziękuję.
  12. Bardzo serdecznie proszę młodzież planującą zawarcie małżeństwa w przyszłym roku o zgłaszanie już terminu ślubu. Również osoby planujące zarezerwowanie terminu Mszy Św. gregoriańskiej, proszę o zgłaszanie się już do zakrystii.
  13. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można już zapisywać się w zakrystii.
  14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.