Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiaj 14 kwietnia przypada 1058 rocznica Chrztu Polski. Otoczmy gorącą modlitwą naszą Ojczyznę, wszystkich nas – Polaków. Potrzeba nam bowiem świadomości naszej tożsamości jako państwa i jako narodu.
 4. Trzecia Niedziela Wielkanocna to od 16 lat Niedziela Biblijna tym samym rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Chcemy w świetle Jezusowej Ewangelii przeżywać każdy dzień naszego życia. Dlatego tak ważne jest dla nas nieustanne odwoływanie się do Pisma Św.
 5. Dzisiejsza niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie, Wszystkim serdecznie dziękuję.
 6. W dzisiejszą niedzielę, z Placu Zamkowego, wyruszy Narodowy Marsz Życia. W naszej Diecezji, rozpocznie się on Mszą Św. w Bazylice Katedralnej Św. Floriana o godz. 11.00. Po Mszy Św. o godz. 12.30 Marsz wyruszy z Placu Zamkowego na Plac Trzech Krzyży. Zdajemy sobie sprawę, że waży się duchowa i społeczna przyszłość naszej Ojczyzny. Nie możemy i nie wolno stać nam z boku z opuszczonymi rękami. Niech ten Marsz pokaże całemu naszemu społeczeństwu Polskę, która chce żyć! Polskę, która chce mieć przyszłość. Zachęcam i zapraszam, kto może niechaj weźmie udział w tym Marszu!
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, to szczególny dzień i czas naszej wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 15.00 dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wszystkie dzieci, rodziców oraz chrzestnych dzieci bardzo proszę o obecność.
 9. Bardzo serdecznie proszę młodzież planującą zawarcie małżeństwa w przyszłym roku o zgłaszanie już terminu ślubu. Również osoby planujące zarezerwowanie terminu Mszy Św. gregoriańskiej, proszę o zgłaszanie się już do zakrystii.
 10. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można już zapisywać się w zakrystii.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content