Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, to szczególny dzień i czas naszej wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W Kościele rozpoczynamy dzisiaj 61 Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  4. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 15.00 dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wszystkie dzieci, rodziców oraz chrzestnych dzieci bardzo proszę o obecność.
  5. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze Św. w tym dniu o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  6. We czwartek przypada święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla osób pracujących na roli. Msze Św. o godz. 8.00 i 8.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego zbieraliśmy ofiary na dzieła miłosierdzia naszego diecezjalnego Caritas. Zebraliśmy 3.262,50 zł. Natomiast w ubiegłą niedzielę ofiary składane na tacę były przeznaczone na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy 3.584,20 zł. Wszystkim za przekazane ofiary – i na Caritas i na nasze prace – z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  8. Bardzo serdecznie proszę młodzież planującą zawarcie małżeństwa w przyszłym roku o zgłaszanie już terminu ślubu. Również osoby planujące zarezerwowanie terminu Mszy Św. gregoriańskiej, proszę o zgłaszanie się już do zakrystii.
  9. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można już zapisywać się w zakrystii.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.