Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024r.

  1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, to szczególny dzień i czas naszej wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W Kościele rozpoczynamy dzisiaj 61 Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  4. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 15.00 dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wszystkie dzieci, rodziców oraz chrzestnych dzieci bardzo proszę o obecność.
  5. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze Św. w tym dniu o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  6. We czwartek przypada święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla osób pracujących na roli. Msze Św. o godz. 8.00 i 8.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego zbieraliśmy ofiary na dzieła miłosierdzia naszego diecezjalnego Caritas. Zebraliśmy 3.262,50 zł. Natomiast w ubiegłą niedzielę ofiary składane na tacę były przeznaczone na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy 3.584,20 zł. Wszystkim za przekazane ofiary – i na Caritas i na nasze prace – z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  8. Bardzo serdecznie proszę młodzież planującą zawarcie małżeństwa w przyszłym roku o zgłaszanie już terminu ślubu. Również osoby planujące zarezerwowanie terminu Mszy Św. gregoriańskiej, proszę o zgłaszanie się już do zakrystii.
  9. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można już zapisywać się w zakrystii.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content