Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła i patronki Europy. Msze Św. ze święta o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy w intencji Kościoła i Europy wszystkich serdecznie zapraszam.
 4. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Trwać będą cały miesiąc. W naszej parafii, nabożeństwa majowe będą odprawiane w poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. We czwartki o godz. 8.30 a w soboty i w niedziele o godz. 17.30. Wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych bardzo serdecznie zapraszam.
 5. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Godzinki ku czci NMP o godz. 8.30.
 6. Podczas Mszy Św. o godz. 12.30 modlić się będziemy w intencji naszych strażaków z OSP w Pustelniku. Wszystkich do wspólnej modlitwy w ich intencji serdecznie zapraszam.
 7. W piątek przypada również I Piątek Miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą Św.
 8. Z racji piątkowej uroczystości post nas nie obowiązuje.
 9. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 15.00. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca i nabożeństwo majowe. O 17.30 nabożeństwa majowego już nie będzie.
 10. W sobotę przeżywamy również wspomnienie Św. Floriana, patrona naszej diecezji oraz strażaków. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając naszą Katedrę i odmawiając tam Ojcze nasz oraz Wyznanie Wiary.
 11. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja Eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i oczywiście naszych strażaków.
 12. W następnym tygodniu 08 maja, przeżywać będziemy uroczystość Św. Stanisława B-pa i Męczennika. W tym dniu przypada nasz drugi odpust parafialny. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie odprawiana o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi nasz ks. Jakub. Wszystkich i oczywiście naszych strażaków, bardzo serdecznie zapraszam.
 13. Bardzo serdecznie proszę młodzież planującą zawarcie małżeństwa w przyszłym roku o zgłaszanie już terminu ślubu. Również osoby planujące zarezerwowanie terminu Mszy Św. gregoriańskiej, proszę o zgłaszanie się już do zakrystii.
 14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można zapisywać się w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content