Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła i patronki Europy. Msze Św. ze święta o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy w intencji Kościoła i Europy wszystkich serdecznie zapraszam.
  4. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Trwać będą cały miesiąc. W naszej parafii, nabożeństwa majowe będą odprawiane w poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. We czwartki o godz. 8.30 a w soboty i w niedziele o godz. 17.30. Wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych bardzo serdecznie zapraszam.
  5. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Godzinki ku czci NMP o godz. 8.30.
  6. Podczas Mszy Św. o godz. 12.30 modlić się będziemy w intencji naszych strażaków z OSP w Pustelniku. Wszystkich do wspólnej modlitwy w ich intencji serdecznie zapraszam.
  7. W piątek przypada również I Piątek Miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą Św.
  8. Z racji piątkowej uroczystości post nas nie obowiązuje.
  9. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 15.00. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca i nabożeństwo majowe. O 17.30 nabożeństwa majowego już nie będzie.
  10. W sobotę przeżywamy również wspomnienie Św. Floriana, patrona naszej diecezji oraz strażaków. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając naszą Katedrę i odmawiając tam Ojcze nasz oraz Wyznanie Wiary.
  11. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja Eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i oczywiście naszych strażaków.
  12. W następnym tygodniu 08 maja, przeżywać będziemy uroczystość Św. Stanisława B-pa i Męczennika. W tym dniu przypada nasz drugi odpust parafialny. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie odprawiana o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi nasz ks. Jakub. Wszystkich i oczywiście naszych strażaków, bardzo serdecznie zapraszam.
  13. Bardzo serdecznie proszę młodzież planującą zawarcie małżeństwa w przyszłym roku o zgłaszanie już terminu ślubu. Również osoby planujące zarezerwowanie terminu Mszy Św. gregoriańskiej, proszę o zgłaszanie się już do zakrystii.
  14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można zapisywać się w zakrystii.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.