Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja Eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i oczywiście naszych strażaków.
 4. Trwa miesiąc maj i nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii, nabożeństwa majowe są odprawiane w poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. We czwartki o godz. 8.30 a w soboty i w niedziele o godz. 17.30. Wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych bardzo serdecznie zapraszamy.
 5. Jutro przypada święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Msze Św. o godz. 16.00, 17.00 i 18.00.
 6. W najbliższą środę 08 maja, przeżywać będziemy uroczystość Św. Stanisława B-pa i Męczennika. W tym dniu przypada nasz drugi odpust parafialny. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie odprawiana o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi nasz ks. Jakub. Wszystkich Was kochani, ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i oczywiście naszych strażaków, bardzo serdecznie zapraszam.
 7. Od najbliższego piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św. Odprawiać ją będziemy po nabożeństwach majowych.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Wszystkich, którzy z jakichś względów nie mogli jeszcze z tej spowiedzi skorzystać, bardzo serdecznie zapraszamy.
 9. Przyszła niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które składamy na tacę, przeznaczone będą na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie, wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.
 10. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczna obecność.
 11. Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku przeżywać ją będziemy 30 maja. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie w tym roku ołtarzy:
  o przygotowanie I ołtarza bardzo proszę mieszkańców Pustelnika z ulic Bocznej, Nadrzecznej, Jaskółki i Spacerowej;
  o przygotowanie II ołtarza bardzo proszę mieszkańców Choin;
  o przygotowanie III ołtarza bardzo proszę mieszkańców Kątów Goździejewskich II;
  o przygotowanie IV ołtarza bardzo proszę mieszkańców Walercina.
 12. W niedzielę 19 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z naszej parafii przeżywać będą uroczystość I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę aby w tę niedzielę, osoby bezpośrednio nie związane z tą uroczystością, wybrały inną godzinę Mszy Św.
 13. W związku z uroczystością I Komunii Św. rozpoczną się próby dzieci w kościele. Terminy prób to: 07 maja, 10 maja, 14 maja i 15 maja. Wszystkie próby dzieci odbywać się będą po nabożeństwie majowym.
 14. W piątek 17 maja zapraszamy od godz. 17.30 rodziców dzieci I Komunijnych, dziadków i chrzestnych do spowiedzi. W piątek spowiadać będziemy do godz. 19.30.
 15. W sobotę 18 maja od godz. 9.30 będzie spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św. i ewentualnie jeszcze dla dorosłych.
 16. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach D, E F i G. Na dogodną sobotę i godzinę można zapisywać się w zakrystii.
 17. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content