Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12.05.2024r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Wszystkich, którzy z jakichś względów nie mogli jeszcze ze spowiedzi wielkanocnej skorzystać, bardzo serdecznie zapraszamy.
  4. Z racji II Niedzieli Miesiąca, ofiary które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie, wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.
  5. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczna obecność.
  6. We wtorek przypada święto Św. Macieja Apostoła. Msze Św. ze święta o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  7. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze Św. o godz. 8.00 i 9.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny serdecznie wszystkich zapraszam.
  8. Trwa miesiąc maj i nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii, nabożeństwa majowe są odprawiane w poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. We czwartki o godz. 8.30 a w soboty i w niedziele o godz. 17.30. W tym tygodniu po nabożeństwach majowych Nowenna do Ducha Św. Wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych bardzo serdecznie zapraszamy.
  9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Św. To dzień narodzin Kościoła. Pięćdziesiątnicą, kończymy też okres wielkanocny. W niedzielę Zesłania Ducha Św. możemy zyskać odpust zupełny biorąc udział w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź. Hymn ten należy odśpiewać we wspólnocie Kościoła Parafialnego.
  10. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z naszej parafii przeżywać będą uroczystość I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę aby w tę niedzielę, osoby bezpośrednio nie związane z tą uroczystością, wybrały inną godzinę Mszy Św.
  11. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie naszego seminarium serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  12. W piątek 17 maja zapraszamy od godz. 17.30 rodziców dzieci I Komunijnych, dziadków i chrzestnych do spowiedzi. W piątek spowiadać będziemy do godz. 19.30.
  13. W sobotę 18 maja od godz. 9.30 będzie spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św. i ewentualnie jeszcze dla dorosłych.
  14. W związku z uroczystością I Komunii Św. trwają próby dzieci w kościele. Terminy prób w tym tygodniu: 14 i 15 maja. Wszystkie próby dzieci odbywają się po nabożeństwie majowym.
  15. W niedzielę 26 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę aby w tę niedzielę, osoby bezpośrednio nie związane z tą uroczystością, wybrały inną godzinę Mszy Św.
  16. W piątek 24 maja zapraszamy od godz. 17.30 rodziców Rocznicowych, dziadków i chrzestnych do spowiedzi. W piątek spowiadać będziemy do godz. 19.30.
  17. W sobotę 25 maja od godz. 9.30 będzie spowiedź dla dzieci przed Rocznicą I Komunii Św. i ewentualnie jeszcze dla dorosłych.
  18. Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku przeżywać ją będziemy 30 maja. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie w tym roku ołtarzy: o przygotowanie I ołtarza bardzo proszę mieszkańców Pustelnika z ulic Bocznej, Nadrzecznej, Jaskółki i Spacerowej; o przygotowanie II ołtarza bardzo proszę mieszkańców Choin; o przygotowanie III ołtarza bardzo proszę mieszkańców Kątów Goździejewskich II; o przygotowanie IV ołtarza bardzo proszę mieszkańców Walercina.
  19. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach D, E F i G. Na dogodną sobotę i godzinę można zapisywać się w zakrystii.
  20. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.