Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12.05.2024r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Wszystkich, którzy z jakichś względów nie mogli jeszcze ze spowiedzi wielkanocnej skorzystać, bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. Z racji II Niedzieli Miesiąca, ofiary które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie, wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.
 5. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczna obecność.
 6. We wtorek przypada święto Św. Macieja Apostoła. Msze Św. ze święta o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 7. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze Św. o godz. 8.00 i 9.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny serdecznie wszystkich zapraszam.
 8. Trwa miesiąc maj i nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii, nabożeństwa majowe są odprawiane w poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. We czwartki o godz. 8.30 a w soboty i w niedziele o godz. 17.30. W tym tygodniu po nabożeństwach majowych Nowenna do Ducha Św. Wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych bardzo serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Św. To dzień narodzin Kościoła. Pięćdziesiątnicą, kończymy też okres wielkanocny. W niedzielę Zesłania Ducha Św. możemy zyskać odpust zupełny biorąc udział w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź. Hymn ten należy odśpiewać we wspólnocie Kościoła Parafialnego.
 10. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z naszej parafii przeżywać będą uroczystość I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę aby w tę niedzielę, osoby bezpośrednio nie związane z tą uroczystością, wybrały inną godzinę Mszy Św.
 11. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie naszego seminarium serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 12. W piątek 17 maja zapraszamy od godz. 17.30 rodziców dzieci I Komunijnych, dziadków i chrzestnych do spowiedzi. W piątek spowiadać będziemy do godz. 19.30.
 13. W sobotę 18 maja od godz. 9.30 będzie spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św. i ewentualnie jeszcze dla dorosłych.
 14. W związku z uroczystością I Komunii Św. trwają próby dzieci w kościele. Terminy prób w tym tygodniu: 14 i 15 maja. Wszystkie próby dzieci odbywają się po nabożeństwie majowym.
 15. W niedzielę 26 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę aby w tę niedzielę, osoby bezpośrednio nie związane z tą uroczystością, wybrały inną godzinę Mszy Św.
 16. W piątek 24 maja zapraszamy od godz. 17.30 rodziców Rocznicowych, dziadków i chrzestnych do spowiedzi. W piątek spowiadać będziemy do godz. 19.30.
 17. W sobotę 25 maja od godz. 9.30 będzie spowiedź dla dzieci przed Rocznicą I Komunii Św. i ewentualnie jeszcze dla dorosłych.
 18. Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku przeżywać ją będziemy 30 maja. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie w tym roku ołtarzy: o przygotowanie I ołtarza bardzo proszę mieszkańców Pustelnika z ulic Bocznej, Nadrzecznej, Jaskółki i Spacerowej; o przygotowanie II ołtarza bardzo proszę mieszkańców Choin; o przygotowanie III ołtarza bardzo proszę mieszkańców Kątów Goździejewskich II; o przygotowanie IV ołtarza bardzo proszę mieszkańców Walercina.
 19. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach D, E F i G. Na dogodną sobotę i godzinę można zapisywać się w zakrystii.
 20. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content