NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Pięćdziesiątnicy – dzień Zesłania Ducha Świętego na Apostołów, narodziny Kościoła i jego posłanie do wszystkich narodów, ludów i języków. Od tego dnia, Kościół nieustannie przez wieki głosi Jezusową Ewangelię. Pięćdziesiątnicą, kończymy też okres wielkanocny. W dzisiejszą uroczystość, możemy zyskać odpust zupełny biorąc udział w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź. Hymn ten należy odśpiewać we wspólnocie Kościoła Parafialnego.
  4. W dniu dzisiejszym, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z naszej parafii przeżywały uroczystość I Komunii Św. Pamiętajmy o nich w codziennej modlitwie, by to wydarzenie, było dla nich początkiem życia z Jezusem na co dzień.
  5. Od jutra wraz z dziećmi, przeżywać będziemy „Biały Tydzień”. Do piątku włącznie, spotykać się będziemy z dziećmi codziennie na Mszy Św. o godz. 18.00.
  6. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie naszego seminarium serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  7. Jutro – w poniedziałek, przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. ze święta o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam a szczególnie rodziców ze wspólnoty różańcowej Rodziców Modlących się za Swoje Dzieci.
  8. We środę przypada wspomnienie Św. Rity.
  9. We czwartek przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Św. w tym dniu o godz. 17.00 i 18.00. Ten dzień, to patronalne święto osób zrzeszonych we wspólnocie modlitewnej za kapłanów „Margeritka”.
  10. W piątek przypada w naszej parafii święto Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jednocześnie jest to ostatni dzień „Białego Tygodnia” i wręczenie dzieciom pamiątkowych obrazków Pierwszokomunijnych.
  11. Przyszła niedziela to Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Tą uroczystością, chcemy wyrazić Panu Bogu wdzięczność za objawienie nam tej tajemnicy wiary. W tę uroczystość, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę aby w przyszłą niedzielę, osoby bezpośrednio nie związane z tą uroczystością, wybrały inną godzinę Mszy Św.
  12. W piątek 24 maja zapraszamy od godz. 17.30 rodziców dzieci Rocznicowych, dziadków i chrzestnych do spowiedzi. W piątek spowiadać będziemy do godz. 19.30.
  13. W sobotę 25 maja od godz. 9.30 będzie spowiedź dla dzieci przed Rocznicą I Komunii Św. i ewentualnie jeszcze dla dorosłych.
  14. Trwa miesiąc maj i nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii, nabożeństwa majowe są odprawiane w poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. We czwartki o godz. 8.30 a w soboty i w niedziele o godz. 17.30. Wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych bardzo serdecznie zapraszamy.
  15. W ubiegłą niedzielę, ofiary które złożyliśmy na tacę, przeznaczone były na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.727 zł. Za życzliwą pomoc i wsparcie, wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.
  16. Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku przeżywać ją będziemy 30 maja. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie w tym roku ołtarzy: o przygotowanie I ołtarza bardzo proszę mieszkańców Pustelnika z ulic Bocznej, Nadrzecznej, Jaskółki i Spacerowej; o przygotowanie II ołtarza bardzo proszę mieszkańców Choin; o przygotowanie III ołtarza bardzo proszę mieszkańców Kątów Goździejewskich II; o przygotowanie IV ołtarza bardzo proszę mieszkańców Walercina.
  17. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach D, E F i G. Na dogodną sobotę i godzinę można zapisywać się w zakrystii.
  18. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.