Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024r.

  1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dziś przypada 19r. konsekracji biskupiej naszego ordynariusza Ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Otoczmy Go naszymi modlitwami prosząc Boga o wszelkie potrzebne dary w Jego pasterskiej posłudze.
  4. Jutro przeżywać będziemy uroczystość narodzin Św. Jana Chrzciciela, poprzednika Pana Jezusa. Msze Św. z uroczystości o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
  5. W sobotę przypada uroczystość Św. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary, które w tę uroczystość składamy na tacę, przeznaczone są na konserwację bazyliki Św. Piotra na Watykanie.
  6. W sobotnią uroczystość możemy zyskać odpust zupełny nawiedzając naszą katedrę i odmawiając tam modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Również osoby, noszące krzyżyk, szkaplerz, medalik lub posługujące się różańcem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa, mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny.
  7. W niedzielę 02 czerwca, zbieraliśmy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zebraliśmy na ten cel 460 zł i 90 gr. Natomiast w niedzielę 09 czerwca, na tacę zbieraliśmy ofiary na remonty w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.844,0 zł. Za życzliwą pomoc i wsparcie, wszystkim serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  8. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach D, E, F i G. Na dogodną sobotę i godzinę można zapisywać się w zakrystii.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content